Dynatrace

Dynatrace jest światowym liderem rozwiązań wspierających monitoring systemów IT. Na przestrzeni lat rozwiązanie ewoluowało od produktu AppMon, służącego monitorowaniu wydajności poszczególnych warstw aplikacyjnych (Application Performance Management), do zunifikowanej platformy pozwalającej na kompleksowe zarządzanie wydajnością i dostępnością rozwiązań IT, wspieranej własnym silnikiem sztucznej inteligencji, z uwzględnieniem wszystkich warstw sprzętowych i aplikacyjnych, a także odczuć użytkowników końcowych.

Co wyróżnia rozwiązania Dynatrace?

Dynatrace posiada wiele istotnych cech wyróżniających go na tle rozwiązań konkurencyjnych, a do najważniejszych należą:

  • monitoring biznesowy i techniczny,
  • łatwość instalacji i uruchomienia,
  • szeroki zakres monitorowanych technologii,
  • wsparcie zarówno dla systemów monolitycznych, jak i tych budowanych zgodnie z najnowszymi trendami rozwoju IT, opierających się o rozwiązania chmurowe, mikroserwisydockery itp.,
  • zapewnienie możliwości monitorowania wszystkich warstw systemu,
  • szczegółowy monitoring 100% transakcji użytkownika,
  • precyzyjne wskazywanie przyczyn problemów (do poziomu linii kodu),
  • wbudowany silnik AI wspierający przewidywanie potencjalnych problemów i dający możliwość ich uniknięcia,
  • realne wsparcie procesów CI/CD oraz DevOps.

Poza podstawowym celem zastosowaniem Dynatrace, czyli monitorowaniem systemów produkcyjnych (zazwyczaj w trybie 24/7/365), rozwiązanie to stanowi nieocenione wsparcie na etapie budowy i rozwoju systemu. Jego wykorzystanie podczas testów poprzedzających wdrożenie produkcyjne (zarówno testów funkcjonalnych, jak i wydajnościowych), daje wyjątkowe możliwości uniknięcia wielu potencjalnych problemów, których wystąpienie na środowiskach produkcyjnych może nieść ze sobą bardzo poważne skutki w postaci strat finansowych i wizerunkowych.

Po wielu latach zaliczania do ścisłej czołówki rozwiązań z kategorii APM (Application Performance Monitoring), w raporcie Gartnera z 2019 roku Dynatrace został wyróżniony jako samodzielny lider wśród tego typu rozwiązań na świecie.

Nasi certyfikowani specjaliści realizują wdrożenia platformy Dynatrace oraz stałe wsparcie w zakresie monitoringu systemów IT i analizy wyników.

Zapytaj o ofertę.