10 lat soflab technology

Soflab Technology świętuje 10 lat działalności

 

Ponad 5000 zrealizowanych projektów w 14 krajach, blisko 300 zatrudnionych specjalistów, 80 proc. powracających Klientów, przychody bliskie 50 mln zł — tak wygląda Soflab Technology w 10. rocznicę działalności. Największy polski niezależny dostawca usług testowania i jakości ICT inwestuje we własne produkty związane z maskowaniem danych, zarządzaniem i monitorowaniem automatów i robotów, a także rozwiązanie ITSM do zarządzania procesami.

Historia Soflab Technology rozpoczęła się w 2008 r. w Katowicach. Firmę założyli Michał Górski, Tomasz Szadkowski i Krzysztof Brud. – Gdy zaczynaliśmy mało kto zdawał sobie sprawę, jakie korzyści może osiągnąć ze współpracy z niezależnym testerem jakości rozwiązań IT. Naszą misją było przekonanie rynku, że warto współpracować z firmą, która jest niezależna od dostawcy. Pod tym względem przez 10 lat naszej obecności na rynku wiele się zmieniło. Dziś jakość jest jednym z trzech najważniejszych aspektów, na które zwracają uwagę producenci i zamawiający. Wiedzą już, że ceną za niedopracowany produkt jest utrata reputacji i niezadowolenie klienta — mówi Tomasz Szadkowski, prezes Soflab Technology.

Dziś końcowi odbiorcy są przyzwyczajeni do rozwiązań funkcjonalnych i użytecznych. Producenci, chcąc utrzymać się na rynku, muszą tworzyć produkty co najmniej porównywalne do konkurencyjnych i akceptowane przez użytkowników. – Rolą firm, takich jak nasza, jest im w tym pomóc i przyczynić się do tego, by te rozwiązania były niezawodne. Nasze wyniki świadczą o tym, że robimy to dobrze. 80 proc. klientów wraca do nas po realizacji pierwszego zamówienia. Coraz częściej świadczymy usługi za granicą. Już 3 razy zostaliśmy wyróżnieni nagrodą TOP 20 Leading Testing Providers przez brytyjski „TEST Magazine”.

Soflab Technology, oprócz świadczenia usług inwestuje także we własne produkty. W tym roku do oferty wprowadzone zostało rozwiązanie Soflab GALL, umożliwiające anonimizację i pseudonimizację danych. Maskowanie danych jest szczególnie ważne dla firm, które chcą dochować wszelkiej staranności związanej z wymaganiami RODO i wyeliminować ryzyko utraty danych w środowiskach nieprodukcyjnych. Soflab Technology rozwija  również usługi związane z robotyzacją procesów biznesowych. W przyszłym roku będziemy doskonalić własne rozwiązanie Soflab RMS (Robot Management System). Produkt ten to nie tylko narzędzie, ale przede wszystkim metodyka wdrażania rozwiązań klasy RPA u naszych Klientów.

infografika 10 lat Soflab