Wdrażamy najnowocześniejsze rozwiązania do automatyzacji procesów biznesowych
(RPA – Robotic Process Automation).

Chcesz zwiększyć efektywność swojej firmy? Postaw na robotyzację procesów biznesowych (RPA).

WSPIERAMY FIRMY W TRANSFORMACJI CYFROWEJ.
Boty RPA, Voiceboty i Chatboty, AI – te wszystkie nowe techonolgie mogą pracować na sukcej twojej firmy. Zaletą RPA jest eleastyczność i różnorodność. Boty robią to, co ludzie – obsługują wiele różnych systemów. Powtarzalne i żmudne zadania, które były dotychczas wykonywane ręcznie, zostaną odwzorowane przez programy komputerowe.

Jeśli w Twojej firmie są procesy, które:

wymagają wielokrotnego ręcznego powielania i przesyłania danych

są oparte na regułach i wystandaryzowane

wymagają dostępu do wielu systemów

są podatne na błędy ludzkie

To masz idealnego kandydata do automatyzacji.

  Kluczowe korzyści z wdrożenia RPA

Zwiększenie wydajności, redukcja kosztów oraz krótki okres zwrotu inwestycji 

 • Roboty mogą pracować produktywnie nawet 24/7 wykonując zadania szybciej niż ludzie, biegle poruszając się wśród danych, które są przechowywane w różnych miejscach i systemach. Poprawia to zdecydowanie szybkość dostępu do informacji, a co za tym idzie usprawnia procesy decyzyjne.
 • Koszty dobrego wdrożenia RPA zwykle zwracają się w czasie krótszym niż rok (średnio 3–6 miesięcy). Należy jednak pamiętać, że czas ten może się różnić w zależności od projektu, procesu i środowiska procesu. Implementacja robota jest dość szybka, ponieważ programowanie i konfigurowanie RPA dla poszczególnych procesów może zostać wykonane w ciągu kilku tygodni, bez wpływu na istniejącą infrastrukturę IT.

Integracja danych z różnych systemów

RPA umożliwia kompleksową automatyzację procesów, bez konieczności ponoszenia kosztów technicznych budowy interfejsów pomiędzy aplikacjami. RPA pracuje na poziomie interfejsu użytkownika (GUI) istniejących systemów i oprogramowania enterprise takiego jak CRM, ERP itp. Dzięki temu nie ma potrzeby angażowania działu IT lub inwestowania w bardziej skomplikowane rozwiązania.

Skalowalność

Dzięki wdrożeniu RPA organizacje stają się bardziej elastyczne w zakresie obciążenia pracą i ilości obsługiwanych zdarzeń. Osiągnięta w ten sposób skalowalność umożliwia dostosowanie się do nieustannie zmieniającego się otoczenia. Pozwala również reagować na okresowy, jak i długoterminowy wzrost pracy, bez konieczności uruchamiania dodatkowych rekrutacji.

Proaktywne zarządzanie ryzykiem

Dzięki wykorzystaniu robotów łatwiej zapobiegać błędom ludzkim – dobrze zaprojektowany robot nie robi błędów. Jakość przetwarzania danych można kontrolować za pomocą zautomatyzowanych punktów kontrolnych. Jest to szczególnie istotne w branżach regulowanych, gdzie są wysokie wymagania zgodności lub konieczność tworzenia dokumentacji dla audytora.

Zwiekszenie satysfakcji klientów i pracowników

Lepsza jakość realizowanych zadań, standaryzacja i niższy średni czas odpowiedzi, zdecydowanie poprawiają zadowolenie klientów z usług firmy. Motywację pracowników zwiększa fakt, iż roboty przejmują czasochłonne, rutynowe, powtarzalne czynności, których wykonywanie jest mało satysfakcjonujące. Dzięki temu uwalniane są moce do skoncentrowania się na bardziej wartościowych działaniach.

  Jak pracujemy?

Analizujemy procesy

  • Dzięki analizie i opomiarowaniu procesów, pomożemy Ci skoncentrować działania firmy w zakresie RPA na obszarach, które będą miały najkorzystniejszy wpływ na biznes.

Opracowujemy strategię robotyzacji

  •  Dobieramy najlepsze technologie do udoskonalenia konkretnych procesów w Twojej firmie.

Szacujemy korzyści

  •  Analizujemy i wyliczamy możliwe do osiągnięcia oszczędności dzięki zastosowaniu automatyzacji.

Budujemy i wdrażamy roboty

  • Dzięki partnerstwu z UiPath, liderem na rynku robotyzacji i autmatyzcaji, pracować dla Ciebie będą roboty najwyższej jakości.

Szkolimy pracowników

  •  Uczymy pracowników obsługi i konfiguracji robotów. Pokazujemy jak z ich pomocą usprawniać pracę.

Wspieramy w utrzymaniu

  •  Po zakończeniu wdrożenia oferujemy wspracie techniczne w utrzymaniu robotów.
Analiza, pomiar i optymalizacja procesów
Strategia robotyzacji
Analiza korzyści
Przygotowanie procesów
Budowa, wdrożenie i utrzymanie robotów.
Szkolenia
Wsparcie zespołów wewnętrznych i procesu zarządzania zmianą.

Chcesz zwiększyć efektywność działań i zmniejszyć koszty operacyjne?

  Metodyka wdrażania RPA

W Soflab Technology automatyzacja procesów biznesowych jest realizowana w oparciu o wdrożoną strategię robotyzacji i określone w niej mechanizmy, obszary oraz etapy:

Etapy automatyzacji procesów biznesowych

  Dlaczego warto wdrożyć RPA z Soflab Technology?

KNOW-HOW NA BAZIE WIELOLETNIEGO DOŚWIADCZENIA W AUTOMATYZACJI

W Soflab Technology zajmowaliśmy się automatyzacją na długo przed tym, zanim zaczęła być powszechnie wdrażana w celu poprawy procesów biznesowych. Wyrośliśmy z testów oprogramowania i działając na tym polu od 2008 roku, staliśmy się liderem na rynku zapewnienia jakości IT. Automatyzacja była i jest dla nas jednym z podstawowych sposobów wykorzystywanych w przeprowadzaniu czasochłonnych i pracochłonnych testów oprogramowania. Mamy sprawdzoną strategię wdrożeń RPA – kompleksowy i ustrukturyzowany proces implementacji RPA.

ZESPÓŁ KOMPETENTNYCH EKSPERTÓW

Zbudowaliśmy zespół ekspertów, który z powodzeniem podejmuje się automatyzacji procesów biznesowych. Z sukcesem wdrożyliśmy technologię RPA w naszej firmie – w obsłudze kadrowo-płacowej, księgowości i zarządzaniu dokumentacją.

DOBÓR ODPOWIEDNICH TECHNOLOGII I NARZĘDZI

W robotyzacji i automatyzacji wykorzystujemy zarówno najbardziej rozpoznawalne i wiodące technologie, jak również uzupełniamy je własnymi narzędziami oraz rozwiązaniami. Jesteśmy w stanie dobrać odpowiednie narzędzia do specyficznych potrzeb naszych klientów, biorąc pod uwagę zarówno wyzwania techniczne, jak i biznesowe.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Napisz do nas!

Zgody możesz wycofać w dowolnym momencie wysyłając wiadomość na adres: wycofanie.zgody.RODO@soflab.pl Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do udzielenia odpowiedzi na Twoje zapytanie. Administratorem Twoich danych osobowych jest firma Soflab Technology Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (40-568) przy ul. Ligockiej 103. W przypadku pytań dotyczących przetwarzania Twoich danych osobowych możesz się z nami skontaktować: soflab@soflab.pl

Masz prawo dostępu do treści swoich danych osobowych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia lub sprzeciwu wobec ich przetwarzania, jak również prawo ich przeniesienia. W przypadku, gdy uznasz, że Twoje dane są niewłaściwie wykorzystywane lub chronione, masz możliwość wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych).

Twoje dane osobowe będą przetwarzane w okresie udzielania odpowiedzi na Twoje zapytanie, a w celach marketingu i przesyłania informacji handlowych do wycofania Twojej zgody.

Możesz skontaktować się z nami telefonicznie od pn do pt od 8:00 do 16:00