EY Testing meet-up

 

EY Testing meet-up to pierwsze z cyklu wydarzeń organizowanych przez EY Advisory. Podczas wieczornego spotkania, 9 grudnia, nowoczesna przestrzeń Wavespace w Warszawie zgromadziła ponad 100 przedstawicieli branży jakości i oprogramowania zainteresowanych tematyką automatyzacji, metodyk zwinnych agile, transformacji cyfrowej i proaktywnego podejścia do testów wydajnościowych systemów IT.

Od początku idei Soflab był włączony do organizacji tego wydarzenia, a nasz ekspert, Michał Figiel, Head of Technical Testing przygotował prelekcję wokół tematyki wydajności aplikacji. Jego sesja była połączona z omówieniem case study testów aplikacji VOD znanego portalu mediowego o bardzo dużej skali wytworzonego ruchu i transferu danych.

Wydajność staje się kluczową cechą każdego systemu adresującą potrzeby klienta (UX) na każdym etapie transformacji cyfrowej. Podczas prezentacji omówiony został wpływ awarii systemów na organizacje, ze szczególnym uwzględnieniem negatywnych przypadków ostatnich miesięcy. Michał przedstawił jak różne organizacje podchodzą do zapewniania ciągłości usług i realizują idee proaktywnego i reaktywnego podejściado zarządzania wydajnością swoich systemów. Z pośród wielu narzędzi omówił popularne technologie i metody zarządzania wydajnością systemów.

Więcej szczegółów na temat naszej oferty performance:

https://performance.soflab.pl

Dużym zainteresowaniem cieszyły się też inne prelekcje tego wieczoru dotykające wyzwań automatyzacji w XXI wieku i Agile transformation testing.

Pierwszy z tematów dotykał trendów w automatyzacji testów, wyzwań które stoją przed organizacjami i podsumowywał wytyczne dla praktycznych wdrożeń tych zyskujących popularność praktyk. Interaktywna prezentacja pozwoliła Test Managerom, Liderom IT oraz profesjonalistom z zakresu automatyzacji testów odnieść się do dotychczasowych doświadczeń i przygotować się na to, co nadchodzi.

Podczas swojego wystąpienia „Agile transformation testing” Matthew Steer, Associate Partner, rozważał następujące kwestie:

  • Czy pojawiły się nowe czynniki wpływające na QA/Testy oraz czy te istniejące się zmieniły?
  • Czy wciąż istnieją antywzorce testowania oraz transformacji z użyciem metody agile?
  • Jakie nowe trudności pojawiły się w ostatnim dziesięcioleciu, skąd się wzięły i jak próbujemy je rozwiązać?
  • Na jakie trudności możemy trafić w przyszłości?

Pozostawił nas z refleksją, że sektory IT i Software Quality Assurance znacząco się zmieniły przez ostatnie dziesięć lat. Scaled Agile oraz DevOps stanowią główny nurt i mimo że jesteśmy otoczeni przez rozwiązania z zakresu digital oraz nowych technologii, to wciąż trafiamy na problemy związane z organizacją, ludźmi, procesami i narzędziami. To właśnie dobre, wspierające zwinność kultury organizacyjne są motorem sprawczym dobrych procesów transformacji.

Kolejny EY meet-up już w pierwszym kwartale 2020 roku, liczymy na szeroką obecność naszych kolegów z różnych warszawskich firm i organizacji.