Ekspert Soflab Technology, Eryk Trybulski, o bezpieczeństwie w Internecie rzeczy

 

Internet rzeczy jest jednym z najszybciej rozwijających się obszarów w ramach współczesnego świata informacyjnego. Wizja, w której rzeczywistość fizyczna bezpośrednio łączy się z wirtualną nie jest już tylko przepowiednią, ani futurystycznym wyobrażeniem odległej przyszłości. Już dziś Internet rzeczy puka do naszych drzwi, nawet jeśli nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. Dlatego też ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa naszym urządzeniom (a ściślej mówiąc zainstalowanym w nich systemom), aby dobrodziejstwa współczesnej techniki stanowiły dla użytkownika realną wartość, a nie utrapienie.

W dniach 30 listopada -2 grudnia odbyła się jedna z ostatnich konferencji dotyczących bezpieczeństwa IT w ramach cyklu GigaCon. Jednym z prelegentów podczas IT Security Management był Eryk Trybulski, szef Działu Bezpieczeństwa w Soflab Technology. Jego wystąpienie pn.: Terminator czy Powrót do Przyszłości dotyczyło właśnie zagadnienia bezpieczeństwa Internetu rzeczy. Prelekcja naszego eksperta wzbudziła szerokie zainteresowanie tematem wśród słuchaczy, prowokując liczne pytania i rozmowy w kuluarach spotkania.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom Konferencji i już dziś zapraszamy na kolejne wystąpienia naszych Specjalistów na następnych wydarzeniach.